Wanna Cry Ransomware Fidye Yazılımı için Windows Güncelleme Programı

12 mayıs Cuma günü tüm dünya çapında Wanna Crypt0r adında bir siber saldırı yayılmaya başladı. Şu ana kadar 94 ülkede etkisini gösterdi.

İngiltere ve İskoçya’da sağlık sisteminde ciddi kesintiler yaşanmaya başladı, çöktüğünü söylemek mümkün. Rusya yoğun bir trafik alıyor,İspanya’da Telekom şirketi Telefonica’da saldırıya uğrayan kurumlar arasında

Wanna Cry Ransomware
Fidye yazılımı için Windows güncelleme programı ile otomatik olarak windows sürümü tespiti yapılır. Microsoft sunucuları yoğun talep nedeni ile erişim problemi yaşadığı için gerekli windows güncellemeleri fixcloud.com.tr sunucularından hızlı bir şekilde indirilir ve kurulum yapılır.

XP’den 2016 a kadar tüm sürümleri içerisine barındırıyor, bir çok versiyon için test edildi. Tespit edemediği işletim sistemlerinde fixcloud.com.tr deki web arayüzünü açarak el ile indirme desteği sağlıyor.
Tüm sunucu ve kullanıcılarınızda bu konu ile ilgili Microsoft un yayınlamış olduğu MS17-10 güncellemesine geçmenizi önemle tavsiye ediyoruz.

Online yükleme aracını özellikle WSUS-SystemCenter ile güncelleme yapamayacağınız uzak kullanıcılarınızda ve sunucularınızda çalıştırabilirsiniz.

Windows 10 için güncelleme paketleri 1 GB olduğu için yükleme sırasında biraz bekleyebilirsiniz.

Online yükleme aracı, fixcloud.com.tr suncusundan indirmek isteyenler için ve Microsoft suncularını kullanarak yükleme yapmak isteyenler için linkler mevcuttur.

El ile yüklemek için güncelleme paketleri. Fixcloud.com.tr sunucularından.

http://www.fixcloud.com.tr/MS17-010

Microsoft sunucularından güncelleme paketlerini indirmek için

https://technet.microsoft.com/en-us/library/security/ms17-010.aspx

label, ,

About the author

Add a Comment