Excel Organizasyon Şeması Programı

Bu program; Windows işletim sistemi, Microsoft Office 2010,2016 ve 2019 üzerinde çalışır.  Microsoft Office 2013 de çalışmaz.

Video bir önceki sürüme aittir. Yeni sürümde Office 2010,2016,2019 uyumluluğu için 97, 99, 100,101 nolu şemalar kullanılmaktadır.

Belirlenen listeye göre otomatik olarak organizasyon şeması oluşturulur. 4 ayrı hazır şemadan biri ile organizasyon şeması oluşturulabilir.
Bir organizasyon şemasında resim kullanılabilir. Listede sıralı olmasada üst yöneticiler belirlendikten sonra program organizasyon şemasını oluşturabilir.
Her bir personelin üst yöneticileri belirlendikten sonra program hiyerarşi sıralamasını otomatik yapar ve organizasyon semasını oluşturmaktadır.

* Farklı listeler ile çalışılabilir.
* Her liste için ayrı organizayon şeması oluşturulabilir.
* Tüm listeler yada belirlenen listeler için organizasyon şeması oluşturulabilir.
* Resimli organizasyon şeması oluşturulabilir.
* Üst yöneticisi belirlenmemiş personeller için uyarı bilgisi eklenir.
* Her bir personel için konum olarak Asistan,Altına, Üstüne, Öncesine ve Sonrasına belirlenebilir.

Programda şema oluşturmadan önce Menü sayfasında office sürümü seçimi yapılmalıdır.

Resim Yüklensin, seçeneği “Evet” ise, Organizasyon şemasına Liste sayfasındaki A kolonunda dosya isimleri yazılı resimleri ilgili kişi için yükler.
Resim Klasörü, kişi resimlerinin bulunduğu klasör hücre çift tıklanarak seçilir.
Ünvan Yazılsın, seçeneği “Evet” ise, liste sayfasında ünvan ve isim mevcut ise, organizasyon şemasında sadece Ünvan gösterilir.
Adı Yazılsın, seçenek “Evet” ise, liste sayfasında ünvan ve isim mevcut ise, organizasyon şemasında sadece Adı Soyadı gösterilir.

Microsoft her sürüm ve aynı sürüm içinde farklı güncellemelerde şema kodlarını değiştirdiği için kurulum ve kullanım ile ilgili sorunlar yaşanmaktadır. Programın servs destekli satın almak için asriakdeniz@gmail.com dan bilgi isteyiniz.

 

 

label, , ,

About the author

Add a Comment